Kartuş ve Toner Dolumu

Kartuş ve toner dolumu hizmetimiz ile en ucuz ve uygun fiyatlarla en kaliteli baskıları siz de yapabileceksiniz. İş yeriniz veya eviniz için kullandığınız yazıcılar için her markaya uygun kartuş ve toner dolumu yapmaktayız.

Renkli baskılar başta olmak üzere ihtiyaç olan tüm baskılarınızda kullanılan mürekkep püskürtmeli (inkjet) yazıcılar ile lazer tonerli yazıcıların baskı açısından ekonomik kullanılmasının yolu dolum yapmaktır. Sürekli baskı işlemi yapmak zorunda olanların dolum işini yapmasını öğrenmesi gerekir. İlk kez doldurduktan sonra çok pratik bir şekilde yapılabilen yazıcı toner ve mürekkep dolumu kişilere ve firmalara tasarruf sağlar.

İnkjet Yazıcılara Mürekkep Dolumları

Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda mürekkep dolumu yazıcı türüne göre değişmektedir. İnkjet yazıcılarda hazır satılan dolum seti söz konusudur. Mürekkepli inkjet setleri olarak satılan bu ürünlerde küçük iğneli enjektörler yardımıyla dolum yapılır. Siyah ve renkli mürekkepler şırınga ile çekilerek üniteye yine şırınga yardımıyla doldurulmaktadır.

Kartuş ve toner dolumu hizmetini her markada farklı uygulamak zorunda kalırsınız. Bu manada sektörde yaklaşık 1000 kadar dolum üniteleri bulunmaktadır. Bu sebeple dolum esnasında küçük değişiklikler ile karşılaşmak mümkündür. Mürekkebin doldurulacak yeri, kapasitesi ve sayısı gibi farklılıklar söz konusu olmasına rağmen en önemli unsur mürekkebin hazneye doğru şekilde doldurulmasıdır. Bu durum lazer ile çalışan toner dolumu işleminde değişir. Tonerlere doldurulan toz ile deliğin genişliğine göre enjektör ihtiyacı duymayabilirsiniz.

Lazer Yazıcıların Toner Dolumları

Kartuş ile toner dolumu ve değişimlerini kendiniz yapabilirsiniz. Ancak bunu yıllardır aynı sektörde hizmet veren bir sektöre yaptırmak en doğru adım olur. KSC Copy Center olarak uzun yıllardır aynı hizmet kolunda verdiğimiz hizmet ile tecrübelerimiz sizlere ucuz, ekonomik ve hızlı çözümler sunma aşamasında kartuş ve toner dolum ile değişimlerini yapmaktayız. Merkezi Göztepe, Kadıköy Marmara Üniversitesi ve İstanbul başta olmak üzere tüm şehirlere whatsapp ve telefonla ulaşım sağlayarak kargoyla gönderimi de 7-24 sağlamaktayız.

Her hizmet sektöründe olduğu gibi kartuş ile toner dolumunda dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar söz konusudur. Atacağınız küçük adımlar ile baskı işlemlerinizi çok daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Bu manada dikkate edeceğimiz başlıca hususlar şunlardır;

 • Şırıngaya çekeceğiniz mürekkebi doldurup boşaltırken acele edilmemelidir.
 • Şırıngaya mürekkebi gereğinden hızlı çekmeniz hava boşluğu oluşmasına neden olabilir. Bu dolumu durdurur.
 • Şırıngaya mürekkep doldurmadan önce içerisinde hava boşlukları olup olmadığının kontrolü yapılmalıdır.
 • Doldurulurken mürekkebin taşmamasına özen göstermeniz gerekir. Taşan mürekkep ayrıca baskı zayiatı oluşturacaktır.
 • Mürekkebi hazneye doldururken yavaş hareket etmek ve mürekkebin haznenin altına iyice dolmasını beklemek gerekir.
 • Dolduracağınız mürekkep ile dolum haznesinin uyumlu olması gerekir. Farklı markaların mürekkebi ile uyumlu çalışmayabilir.
 • Mürekkep doldurma esnasında ortama sızan, sıçrayan mürekkepler oluşabileceğinden ortam dikkat edilmesi gerekir.
 • Mürekkep dolumu esnasında haznenin altına gazete ve değersiz kumaş gibi parçalar koymak mürekkebin ortama dağılmasını önler.
 • Dolum yapılacak siyah nokta üzerinde bulunan etiket dikkatlice kaldırılmalıdır.
 • Dolum haznesine olduğundan daha az mürekkep koymak yazıcı içerisinde damlamasını önleyecektir.
 • Dolum sonrasında ince siyah noktaların üzerine bant çekilmesi mürekkebin akmasını engeller.
 • Dolum yapıldıktan sonra üstünün temizlenmesi önem taşır.
 • Hazneye dolum yapıldıktan sonra mürekkebin boşlukları doldurması için en az bir saat beklemek yararlı olur.
 • Toner dolumlarında ise yuvarlak kapak açılır. Bu kapağın açılmasında tornavida kullanabilirsiniz. Açtıktan sonra içerisinde bulunan artık tonerler dışarı dökülerek temizlenebilir. Toz halindeki toner bu delikten doğru doldurularak kapağı kapatılır.

Her Marka Yazının Toneri Doldurulur mu?

Toner dolumu her marka ve cihazın modeline göre değişiklik gösterebilir. Çünkü her markanın her modeline toner dolumu mümkün olmayabilir. Firmalar ticari olarak bu duruma farklı bakış açısı sundukları için toner dolumuna olanak vermezler. Bu anlamda yapabileceğiniz işlem orijinal toner alımı yapmak olacaktır.

Toner ile mürekkep doldurması ile ekonomik baskı maliyeti sağlamak mümkündür. Bu işlemi her cihaz ve marka için yapamadığınızı bilmek gerekir. Özellikle sürekli baskı alımı yapmak zorundaysanız cihazınızın ekonomik olarak sizlere baskı maliyetlerini aza indirecek olan dolum yapılabilen yazıcılar seçilmelidir. Bazı markaların dolunda chip değişikliği gerekmektedir. Bu değişimi bütçe açısından artış gösterir. Ancak değişimi ile toner dolumu yapılabilmektedir. Firmamız chip değişimi ile kartuş ve toner dolumu işlemlerini de en ekonomik haliyle müşterimize sunmaktadır.

Baskı hizmetlerinde ihtiyacınız olduğu kadar kartuşlarınız ile tonerlerinizi doldurmak ve teknik destek alabilmek için merkezi Göztepe, Kadıköy’de bulunan KSC Copy Center, whatsapp ile telefon üzerinden de siz müşterilerimizin ihtiyacını karşılamaya devam ediyoruz.

Kartuş ve Toner Dolumu hizmetimiz hakkında bilgi almak ister misiniz?

KSC Copy Center & Kırtasiye ile iletişime geçmek için:

KSC COpy center - en ucuz fotokopi yorumları

Hizmet kalitemizi müşterilerimizin yorumlarından öğrenin.

Piyasaya göre daha uygun, hemen kargoluyorlar ve sağlam şekilde geldi. Ben testleri parça parça çözdüğüm için spirale gerek duymadım ama isterseniz spiralde yapıyolar. Kısacası kitap piyasanin 80 100 lira olduğu dönemde uygun fiyat ve kaliteli hizmet ediyorlar. Ekte detay görmek isteyenler için foto koydum birisi orijinal boyut birisi 1/2.

MERT F.

Müşteri

Baskılar çok ucuz ve kaliteli, renkler çok canlı gerçek gibi. 1500 e yakım sayfa vardı pazar günü gönderdim, pazartesi kargolandı çöl teşekkür ederim

RÜYA Ö.

Müşteri

Çok memnunum normalde fotokopi çıkarttığım yerlerde toner az gitsin diye küçültme işlemi yaparlardı kargo geldiğinde yazıları çok yakından okuyabilirdim sadece ama ksc fotokopi hizmette sınır koymamış gönlü bol insanlar ödemede olsun kalitede olsun malzemeden kaçmamak olsun mükemmeller Allah emeklerinin karşılığını fazlasıyla versin çok memnunum müdavimiyim artık teşekkür ederim

MELİH M.

Müşteri

Siparişim 2 gün içerisinde elime ulaştı. Bu kadar hızlı ve kaliteli bir iş yaptığınız için KSC Copy Center ın değerli çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. ( Hediyeler için ayrı ayrı teşekkür ederim 😊)

FURKAN A.

Müşteri

Tam 6 yıldır gittiğim, kalitesinden ödün vermeyen ve diğer kırtasiyelere göre çok çok uygun fiyata fotokopi çekebildiğim bir kırtasiye:) Muhakkak uğramanızı tavsiye ederim.

Elif B.

Müşteri

Resmen Türkiye’nin en ucuz ozalitçisi. Denedim, onayladım.
Bir de Whatsapp’dan dosyaları attım, ben gelene kadar çıkartmışlardı. Geldim, parayı verdim, gittim, miss :)

Osman D.

Müşteri

Need Help?